Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie mamy bardzo dużo marek. Co je łączy? Po pierwsze metale, które wybierają do tworzenia swoich wyrobów, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. Dziś skupimy się zdobienia. Podzielimy je i krótko opiszemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają z reguły robione krzemionki z piasku, a prościej z odmiany szkła. Projektanci nierzadko używają go w platerowanych kolekcjach biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje także widocznie gęstsze od tego zwyczajnego. Głównym producentem tego surowca jest austriacka firma Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} następny często wykorzystywany element ozdobny. Kamień ten produkuje się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest bardzo gęsta, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie ta imitacja diamentu jest nie długo, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną pozostaje niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie to najdroższe spośród kamieni wykańczających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Jednak teraz skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, jest on ciemnozielony. Cieszy się popularnością złotników, ale także kolekcjonerów. Jest niezwykle twardy i łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym kamieniem, co więcej pochodzą z grupy korundu. Znane są z niebywałej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny są krwistoczerwone w ich czasami można dostrzec rozszczepienie koloru.

Szafiry – niezmiennie są bardzo popularne w przemyśle jubilerskim. Identycznie jak szafiry przynależą do gatunku korundów. Zazwyczaj są ciemnoniebieskie. Duża ilość producentów produkuje go chemicznie.

Diamenty – można mówić stosunkowo krótko. Pozostają najtwardsze z naturalnych materiałów oraz również najwięcej warte.

Omówiliśmy najczęstsze dodatki stosowane do dekorowania wyrobów złotniczych. Jednak, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona